Op de Technische Kontakt Dagen (TKD) laat Volvo Trucks een diversiteit aan configuraties en opties zien van wat er af-fabriek en op het gebied van maatwerk mogelijk is voor elektrische vrachtwagens voor bouwtoepassingen, grondverzetwerk en inzet in de grond- weg- en waterbouw.
“Tijdens de TKD tonen we met trots verschillende voorbeelden van elektrische vrachtwagens waarmee al de nodige praktijkervaring is opgedaan”, vertelt Imre Lörinc, construction salesmanager bij Volvo Trucks Nederland.
Volvo Trucks biedt steeds meer chassisconfiguraties voor vrachtwagens met een elektrische aandrijflijn. Ondanks het hogere eigengewicht van elektrische trucks ten opzichte van dieselvoertuigen, slaagt Volvo Trucks erin om toch een maximaal laadvermogen te bieden.
“De meeste meerassige configuraties in het bouwsegment hebben we intussen ook beschikbaar als elektrische variant. Dat komt onder andere door flexibiliteit te bieden in chassisindelingen”, legt Imre Lörinc uit. Een voorbeeld hiervan is een 8x4-uitvoering met zes accupakketten, een korte wielbasis en een gestuurde voorloopas, voor nog meer tractie en een betere gewichtsverdeling.
Dankzij de nauwe samenwerking die Volvo Trucks heeft met carrosseriebouwers, kunnen ook complexe opbouwen naadloos worden geïntegreerd dankzij uitgebreide PTO-mogelijkheden en elektrische voorbereidingen. Dit onderstreept het optimale samenspel tussen chassis en opbouw, zelfs bij complexe voertuigen.
Tijdens de TKD zijn Volvo-trucks in verschillende opbouwvarianten en configuraties bij diverse standhouders te zien. De volgende voertuigen zullen op de Volvo Trucks-stand staan:
“Omdat de bouwsector vooroploopt in de elektrificatie van transport, richten we ons tijdens de TKD op wat er vandaag de dag al mogelijk is met elektrische vrachtwagens – al zijn de voertuigen uiteraard ook in dieselvariant beschikbaar”, licht Imre Lörinc toe. “Door nu te focussen op elektrische voertuigen benadrukken we onze voortrekkersrol op het gebied van elektrische vrachtwagens en ons marktleiderschap in het constructiesegment.”
Sinds 2019 heeft Volvo Trucks al ervaring met elektrische vrachtwagens. De complete truckrange is intussen vanuit serieproductie verkrijgbaar met een elektrische aandrijflijn, met verschillende asconfiguraties en opbouwmogelijkheden. Wereldwijd zijn intussen meer dan 5.000 elektrische trucks verkocht en is al meer dan 185.000.000 kilometer aan elektrische ervaring opgedaan. En die aantallen nemen snel toe.
Naast zorg voor het milieu, is veiligheid een belangrijke kernwaarde van Volvo Trucks. Het is niet voor niets dat de Volvo FM en Volvo FH Aero in 2024 de maximale score van 5 sterren hebben behaald bij de Euro NCAP-test en ook de City Safety Award hebben gewonnen. De trucks zijn uitgerust met geavanceerde systemen en functionaliteiten die het rijden en werken ermee op een veilige en comfortabele manier kunnen doen, zoals Volvo Dynamic Steering.
De Technische Kontakt Dagen, afgekort TKD, is een evenement voor professionals in de bouw, grondverzet en GWW (grond-, weg- en waterbouw). Het biedt een platform voor fabrikanten en leveranciers om hun nieuwste innovaties en oplossingen te tonen aan een breed publiek. Het evenement vindt plaats op 12, 13 en 14 juni 2025 in Sint-Oedenrode.
Charles Engelaar
Tel: +31 651427151
E-mail: charles.engelaar@volvo.com